Nový plán

19. prosince 2013 v 19:24 | Ameli |  Věci zájmové a školní
Milí čtenáři a nečtenáři.
Spíš bych dodala nečtenáři Nerozhodný, jelikož mé věci jsou tak nezajímavými, že je nikdo nečte a návštěvnost mého blogu je na nulovém bodu.

Rozhodla jsem se asi před půl hodinou o novou zajímavou koncepci zveřejňování mých myšlenek a zajímavých odkazů jak na filmy, dokumenty, tak i knihy, které se nejednomu člověku hodí, pokud se zajímá o podobné věci jako já, nebo je alespoň studuje.

Jsem studentem speciální pedagogiky a výtvarné výchovy což jen nerada uveřejňuji a přiznávám kvůli nemalým předsudkům vztahujícím se k povolání, které u mnoha lidí po takovém studiu následuje.

Nepovažuji se za chytrou, talentovanou nebo nápaditou. Mohu však o sobě říci, že jsem snaživá, vytrvalá a velice mě zajímá to co dělám, nebo o co se snažím a chci v tom být co nejlepší ať už to moje schopnosti umožňují, či ne.

Takže na co se chystám?
Chci se podělit ať už sama se sebou na trapném blogu, nebo s někým kdo sem zabrousí o to co jsem popsalaa již výše.
Tento rok dělám bakaláře, takže pracuji na bakalářce z výtvarky a pomaličku, velmi zvolna začínám načítat nějaké věci ke státnicím z psychopedie, kterou jsem si zvolila jako svou specializaci.
Chystám se tedy omrknout filmy, přečíst knihy a napsat na ně své názory a rozhodně pomalu tvořit nějaký seznam, který by byl k užitku.
Zkoumala jsem totiž internet a musím říct že se nedokáži zorientovat v tom co hledám tak abych něco našla dřív než po týdnu pátrání.
Ano jsem antitalent na vyhledávání informací v tomto žánru, ovšem jinak jsem zručná.

Tento týden čtu knihu ,,Mentální retardace od Ivy Švarcové", kterou doufám ještě dnes dočtu a pustím se ihned do další, která se mi teď nechce hledat, protože jsem líná vstát z postele kde si momentálně hovím.

Je to sice poněkud zastaralá publikace, ale myslím si že je velice zajímavá a ráda se dozvídám o tom jaké změny nastaly za posledních kolik? Zhruba třináct let a porovnávám to s tím co probíráme na semináři ve škole.
Ne, že bych si to nějak moc pamatovala....

Taky se chci pustit do dokumentů o pravěkém umění a začít tak od nuly opakovat dějiny výtvarného umění, které jsem sice měla už na střední a maturovala jsem z nich za 1, ale pamatuju si kulové.
Po přečtení Příběhu dějin umění mého milovaného Gonbricha jsem taky v loji a říkám si, že vyměním seriály, kterými řeším únavu za něco co mi dá víc než pobavení.
Pravěk mě sice absolutně nebaví a mám největší mezery v současné umělecké scéně za což se musím stydět až hanba mluvit, ale nebude naškodu brát to popořadě s prolínáním biografických filmů mých oblíbených drahých umělců, současné tvorby a něčím o trendech a vývoji grafické scény, protože z grafiky dělám bakalářku a vím o ní kulové.

Na svou obhajobu mohu pronést, že s grafikou jsem se setkala teprve minulý semestr, zatímco malbě se věnuji od nepaměti a jsem spíš malíř. Ovšem mí páni a paní vyučující se shodli na jednom. Jsem spíše grafik, což dosvědčují mé kresby, které mám velice, převelice ráda. Možná je dokonce zbožňuji a vyžívám se v nich.
Kdybych se věnovala barevnému linorytu což bylo mým plánem, věřím že by má bakalářská práce zklidila nemalý úspěch, ale hlubotisk?!! Peklo a absolutně se mi nedaří. Takže to chce studium i této oblasti ať mám do práce inspirační zdroje i z této oblasti.

Myslím, že jsem toho nablábolila dosti.
Pokud to někdo bude číst a zaujme ho tato myšlenka.
Má rady a tipy na cokoliv z jmenovaného velice ocením když se vyjádří.

Bohužel to pokládám tak za téměř nulově pravděpodobné, takže se sama se sebou loučím a budu se hecovat k psaní dál ať mám pořádek v tomhle všem pro mě zajímavější formou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama